I worked with Magic Spoon cereal through a third-party agency to receive the product and give my honest review via my Instagram. Although I was only asked to post a picture, my followers asked about my thoughts on the taste, so I also recorded a video of my first time tasting the product and posted that as a TikTok and Reel.
The Stats 💯
Timeline: 1 day
Budget: $30 + product cost ($30 retail value)
Deliverables:
• 1 Instagram static post
• 1 TikTok video + 1 Instagram Reel